چگونه گالری طلا و جواهر را احداث کنیم ؟

چگونه گالری طلا و جواهر را احداث کنیم ؟

 

احداث مغازه طلا فروشی

 

اگر تصمیم دارید شغل طلا فروشی را انتخاب کنید باید بهتون تبریگ بگم.

 

دلیل انتخاب شغل طلا فروشی

 • این شغل یکی از پول سازترین مشاغل حال حاضر دنیا است.

 • در رنکینگ مشاغل بین المللی طلا سازی ، استخراج طلا و فروش آن جز ۵ شغل پردرامد رتبه بندی شده است.

 • از لحاظ فیزیکی نیز شفل بی زحمتی است و از نظر ساعت کاری نیز بسیار ایده ال است. حدود 8 ساعت کار در مغازه زرگری برای اداره کامل کافی می باشد.

 • یک طلا فروش از نظر هوش و حواس نیازمند ضریب هوشی بالا می باشد ،  به همین دلیل  زرگر شدن نیازمند داد و ستد هوشمندانه است.

 • افزایش قیمت طلا نقشی در سود و زیان زرگر ندارد بلکه افزایش میزان طلای موجود سود محسوب می شود. بدین ترتیب همواره یک شغل شیک و پردرامد را تجربه خواهید کرد.

 

در این مقاله به صورت کامل و جامع روال احداث و یا افتتاح یک گالری طلا و جواهر را برای شما شرح خواهیم داد.

 

احداث مغازه زرگری


احداث و یا افتتاح گالری طلا و جواهر و کسب درامد در هرجای ایران طرفداران زیادی دارد. تجربه نشان داده که افراد زیادی به دلیل اطلاعات اشتباه و واقف نبودن به این مساله در مرحله احداث گالری طلا ، سرمایه زیادی را از دست می دهند یا موجبات هدر رفتن سرمایه خویش را با بعضی از اشتباهات ساده فراهم می کنند.

بعضی از این اشتباهات ساده که می توان با یک مشاوره خوب و تدبیر و دوراندیشی بیشتر مانع از بروز آن شد و با یک حساب و کتاب درست به بهترین شکل ازعهده کار خود برآمد و پایه های شغل خود را مستحکم تر بنا کرد.


شاید اکثر مردم آرزویشان این باشد که بتوانند مغازه زرگری بزنند تا هم از درامد بالای این شغل استفاده کنند و هم از پرستیژ بی نظیر آن بهره ببرند و صاحب یک شغل عالی بین صنوف مغازه داران بشوند.

 

سوالات قبل از احداث گالری طلا و جواهر

 • چقدر سرمایه برای شروع کار لازم است؟

 • ایا هرکس می تواند مغازه زرگری باز کند؟

 • کجا مغازه بزنیم سریع پیشرفت کنیم؟

 • مراحل احداث زرگری چگونه است؟

 • مهم ترین راه های بالا رفتن فروش چیست؟

 • مهم ترین راه های جلب توجه مشتری چیست؟

 • عوامل موثر درخرید مشتری چیست؟

 • ایا من بعنوان یک خانم می توانم؟

 • و مهمترین سوال از نظر نگارنده … چگونه با مشتری برخورد و رفتار کنیم؟


چقدرسرمایه برای احداث گالری طلا و جواهر لازم است؟
جواب این سوال بستگی به این دارد که شما در کدام شهر و کدام قسمت شهر و حتی کدام محله می خواهید مغازه بزنید درضمن بافت عمده شهر شما چیست؟ شهری یا روستایی همه این مسائل و پارامترها را جز به جز در نظر بگیرید مثلا اگر شما تصمیم احداث مغازه زرگری درشمال شهر گرفتید سرمایه گذاری شما قطعا با احداث زرگری در پایین شهر متفاوت است این تفاوت هم از لحاظ دکور و ویترین وهم از لحاظ اجناس شما خواهد بود.
شما در درجه اول باید برای تک تک قدم های خود برنامه ریزی داشته باشید و تمام پارامترهای کار خود را محاسبه کرده باشید و مختصر اینکه بدانید چه می کنید هم درتئوری و هم درعمل.

 

شما باید پاسخ این سوال های درونی خود را بدهید …
•    آیا شما به شغل زرگری علاقه مندید و می خواهید زرگر شوید؟
•    آیا شما آموزش دیده اید وکار زرگری را اموخته اید فقط تجربه عملی ندارید؟
•    آیا سرمایه اولیه شما برای احداث زرگری چقدر است؟
•    آیا شما ازخودتان مغازه دارید یا می خواهید با مغازه اجاره ای شروع کنید؟
•    آیا اصلا شما توان فروش کالای خود رادارید؟

 

علاقه و دوست داشتن یک مسئله کاملا ذهنی است و از نگرش ما نسبت به یک چیز ناشی می شود و یادمان باشد که رضایت از درون ما نشات می گیرد و یک حس درونی است ما باید درون خودمان این احساس را داشته باشیم. اگرچه بهانه هایی که بصورت مقطعی ما را خوشحال می کنند و باعث رضایت خاطرمان می شوند زود گذرهستند.

به طور مثال یک شغل خوب ممکن است باعث شود در ابتدا و در هر لحظه ساعت و دقیقه شاد و راضی باشیم. اما شاید خیلی زود شغل مان برایمان عادی گردد و دیگر شاید نتوانیم با تکیه بر آن شاد باشیم. بنابراین علاقه رضایت و شادی را باید درونمان ایجاد کنیم و این امر محقق نمی شود مگر با تغییر نگرش نسبت به شغل خودمان و داشتن علاقه و عشق به انجام دادن شغلمان به بهترین شکل

 

احداث گالری طلا

 

توصیه هایی برای احداث گالری طلا و جواهر
در اینجا نگارنده چند توصیه کوچک به شما دوستان عزیز دارد.

 • به شغل و کار خود عشق بورزید و با تفکر و دقت و برنامه ریزی هرروز درکار خود پیشرفت کنید.

 • از کار خود دفاع  کنید ، به هرشغلی در جامعه امروز انتقاد های وارد می شود و داخل هر شغلی بعضی از افراد هستند که وجهه شغل راخراب می کنند و این کار آنها باعث بدگویی نسبت به شغل شما می شود اگر در مقابل بدگویی ها دفاع نکنید و گفته آنها را بپذیرید به مرور زمان موجب می شود علاقه و شوق خود به کار را از دست بدهید.

 • همواره به فکر نوآوری و خلاقیت وپیشرفت باشید ، اگر شغل خود را دوست دارید پس حتما می توانید وظایف کاری خود را بهتر به پایان برسانید. سعی کنید وظایف انجام شده خود را بررسی کنید و هر بار تلاش کنید آنها را بهتر از قبل انجام دهید.

 • فعالیت های خود را مدون کنید ، کار های خود را ارزیابی کنید و از آنها مستنداتی تهیه کنید این کار باعث می شود کارهای بزرگ خود را فراموش نکنید و با مورد آنها در اینده همواره به یاد داشته باشید که تلاش های شما در گذشته چه نتایج مفیدی را بدنبال داشته است.

 

آیا آموزش فروشندگی طلا و جواهر را دیده اید؟

سوال عملی دیگری را که شما باید حتما پاسخ آن را بدهید و قطعا بعد از علاقه ، مهمترین سوال درونی شماست این است که ایا اصلا شما آموزش دیده اید یا کسب و کار زرگری را بلدید. شما بهتراست قبل از انجام هر کاری ، اصول انجام آن کار را آموزش ببینید زیرا شما شغل بسیارحساس و سرمایه بری دارید و کالای قابل عرضه شما در بین کالاهای دیگر از ارزش بالایی برخوردار است واگر آگاهی کافی را نسبت به معاملات خود نداشته باشید امکان دارد شما در کارتان با شکست مواجه بشوید. خرید و فروش طلا و جواهر از خرید و فروش های می باشد که دارای رمز ها ورازهای بسیاری است و صد البته مهارت های ابتدایی را طلب می کند.

آموزش فروشندگی طلا و جواهر


شما می توانید با با یک برنامه ریزی درست و حساب شده و با استفاده از مشاورین آکادمی طلا  آموزش حرفه ای فروشندگی طلا و جواهر را ببینید.

 

 

سرمایه اولیه طلا فروشی
دراینجا منظور از سرمایه اولیه این است که شما برای شروع کار یک سرمایه ای را در نظر دارید که می خواهید برای آغاز کار خود منظور از صفر تا صد است هزینه کنید و این مبلغ فارغ از مبالغی است که امید دارید بعد ها به اشکال مختلف (وام بانکی، طلای اعتباری، طلای شراکتی، طلای سرمایه ای، طلای مدت دار و…) به کار خود تزریق کنید. وقتی بحث سرمایه اولیه طلافروشی مطرح می گردد مسلما وابسته به ملکیت یا اجاره ای بودن مغازه شما می باشد و ذهن شما را برای برنامه ریزی بهتر باز می کند.


دوستان عزیز شغل طلا فروشی علیرغم استرس فراوانی که دارد شغلی است که با توجه به میزان سرمایه که نیاز دارد بازدهی بسیار مناسبی هم دارد جزء مشاغل پردرآمد محسوب می شود. نکته مهمی که باید رعایت کنید این است که دوستان محترم شغل شما زرگری وجواهری است دقت و ظرافت درتک تک کارهای شما می بایست لحاظ شود.

 

به عنوان مثال، کار شما دوستان با وزن و ترازو است و وزن بر اساس گرم و سوت است و شما سوت را هم درکار خود در نظرخواهید گرفت. پس لطفا در اندیشیدن و و برنامه ریزی های خود سوت مسائل را در نظر بگیرید تا در تمام کارهای مربوط به شغل خود موفق باشید.


زمانی که شما از خود مغازه دارید از جهتی شما چاره ای جز اینکه در بُعد مکانی  مغازه خود شغل مورد نظر خود را ایجاد کنید ندارید ولی اگر بخواهید مغازه ای اجاره یا رهن کنید بسته به مبلغ خود و حجم سرمایه خود می توانید موقعیت مکانی مغازه و اندازه مغازه را مشخص کنید و باز تکرار می کنم که نشانه تاکید است.

 


نکته مهم
شما قرار نیست با دیدن سایر فروشگاه ها ی شهر خود همان روال حرکتی اجناس آنها را ادامه دهید شاید شما در درجه اول نخواهید و یا حتی سرمایه و تجربه تان و خوش نامی در این صنف و سابقه تان به اندازه آنها نباشد. شما نکات مثبت آنها می گیرید و با خلاقیت و نوآوری خود آمیخته می کنید و با تفکر و ارتباطات خود آن را بارور می کنید و با خوش رفتاری اخلاق حرفه ای آن را شکوفا می کنید و با هویت بخشی دوام و بقای آن را تضمین می کنید. بنابراین از ریزبینی و تحقیق بیشتر غافل نشوید. شهر شما دارای ظرفیت های فراوانی است که شما با تحقیق از آن با خبر می شوید  و از آن ظرفیت ها به نفع خودتان وکارتان استفاده می کنید.

 

در تهیه محصولات خود ، این ابتکار ، خلاقیت و نوآوری شما است که مثلا داخل فروشگاه چه محصولی را به تناسب سرمایه اولیه خود و نیاز مشتری های خود تهیه کنید. دقت کنید پایه روال محصولات شما بسیار مهم است مشتری های اینده ، شما را با محصولاتی که اولین بار پشت ویترین شما می بینند می شناسند پس مسیر خود را برای شروع خوب انتخاب کنید انتخاب درست اول دستان شما را برای تغییرات بعدی باز خواهد گذاشت.

 

خلاصه کلام نگارنده به دوستان

عالی شروع کنید ، عالی ادامه دهید  و عالی به سرانجام برسانید.
 

 

منبع  :  بخشی از کتاب فروشنده حرفه ای طلا و جواهر شو

آموزش فروشندگی طلا و جواهر

رمز عبورتان را فراموش کرده‌اید؟

کلمه عبور خود را فراموش کرده‌اید؟ لطفا شماره موبایل یا آدرس ایمیل خودتان را وارد کنید. شما به زودی یک ایمیل یا اس ام اس برای ایجاد کلمه عبور جدید، دریافت خواهید کرد.

بازگشت به بخش ورود

کد دریافتی را وارد نمایید.

بازگشت به بخش ورود

تغییر کلمه عبور

تغییر کلمه عبور

حساب کاربری من

سفارشات

مشاهده سفارش